logoocov

 

Základní škola Očovská, Hodonín

úterý, 25 květen 2021 22:42

Učíme se hrou – přírodní zahrada ZŠ Hodonín, Očovská

logo1

„Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.“

https://www.mzp.cz/

http://www.sfzp.cz/

 

Projekt je zaměřen na vybudování přírodní zahrady o velikosti 11 709m2 sloužící všem žákům základní školy jako „přírodovědná učebna“ ve smyslu „učení se venku“. Zahrada je zbudována v areálu ZŠ Hodonín, Očovská 1 – pozemek obklopující celou budovu školy.

 

Přírodní zahrada bude využívána během výuky s cílem podpořit enviromentální výchovu, vzdělání a osvětu žáků. Realizace umožní dětem rozvíjet znalosti z oblasti živé i neživé přírody atraktivní a zážitkovou formou a napomůže budování jejich kladného vztahu k životnímu prostředí.

 

Učíme se hrou - přírodní zahrada ZŠ Hodonín, Očovská: Projekty v realizaci: Město Hodonín (hodonin.eu) 

 

1. 6. 2021 proběhne Den dětí a v rámci Dne dětí se uskuteční slavnostní otevření Přírodní zahrady.

 

Události v regionech (Brno) — Česká televize

 

Přečteno 758 krát Naposledy změněno úterý, 25 květen 2021 23:10
© 2017 ZŠ Očovská Hodonín. All Rights Reserved. Designed By www.wiit.cz Jaromír Kalábek