logoocov

 

Základní škola Očovská, Hodonín

čtvrtek, 17 březen 2011 18:59

Projekt Recyklohraní

Napsal(a)
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Naše škola se ve školním roce 2010 – 2011 zapojila do školního recyklačního programu Recyklohraní. Program pořádají neziskové společnosti  ASEKOL, ECOBAT a EKO-KOM, které zajišťují sběr a recyklaci vysloužilých elektrozařízení, baterií a obalů. Cílem Recyklohraní je prohloubit znalost žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení ve školských zařízeních

V rámci projektu Recyklohraní je naše škola vybavena sběrnými nádobami na použité baterie a drobná elektrozařízení.

Jak se mohou zapojit žáci?

 

Každý žák bude moci do školy nosit nepotřebné drobné elektrospotřebiče (například kalkulačku, telefon, elektrohračku, drobné počítačové vybavení, discman nebo MP3 přehrávač) a baterie a akumulátory. Rodiče mohou pomoci tím, že škole odevzdají vyřazené televizory, počítačové monitory, kuchyňské spotřebiče, žehličky, fény, …

Za odevzdaná elektrozařízení získáváme body, za které si můžeme vybrat zajímavé odměny. Další body získáváme za účast v soutěžích či plnění rozličných úkolů vztahujících se k problematice třídění a recyklace odpadů.

Více informací o projektu najdete na www.recyklohrani.cz.

Přečteno 4043 krát Naposledy změněno pondělí, 02 říjen 2017 19:52
© 2017 ZŠ Očovská Hodonín. All Rights Reserved. Designed By www.wiit.cz Jaromír Kalábek