logoocov

 

Základní škola Očovská, Hodonín

středa, 30 srpen 2017 15:43

Školní psycholog - obecné informace

Vážení učitelé, žáci, rodiče, 

jmenuji se Mgr. René Falta a rád bych Vás seznámil s prací školního psychologa. Tato funkce je od 2. 9. 2013 ve škole nově zřízena a byla vytvořena proto, aby dětem usnadnila cestu školním životem a také přiblížila psychologické služby učitelům, žákům a jejich rodičům.

Žáci se mohou na mou osobu jako školního psychologa obracet přímo, když mají problémy s učením, jsou neúspěšní, neví, jak se učit, mají potíže se soustředěním, s chováním, necítí se ve třídě dobře, mají problémy se spolužáky, s některým z učitelů, trápí je tréma, strach ze zkoušení, prožili traumatizující zážitek (autonehoda, úmrtí v rodině, rozvod rodičů aj.).

Jako školní psycholog jsem k dispozici také rodičům - zkonzultuji otázky vhodného vedení dítěte s výchovnými potížemi, jak správně řešit školní přípravu, případně kázeňské, výukové či rodinné problémy. Pomohu při rozhodování o případném odkladu školní docházky či volbě povolání.

Úzce spolupracuji také s pedagogy, pomáhám jim zlepšovat atmosféru ve třídě, pomáhám řešit výukové a výchovné problémy jednotlivých žáků, systematicky spolupracuji na prevenci negativních jevů, jako např. šikana, záškoláctví, závislosti, rasismus aj., případně napomáhám řešit již vzniklé patologické jevy.

Ke mně jako školnímu psychologovi se děti dostávají na doporučení učitele, na žádost rodičů i na základě vlastního přání. Pracuji jak s třídou jako kolektivem tak i s jednotlivými dětmi.

K individuální systematické práci s dítětem je nutný písemný souhlas rodičů či zákonných zástupců. Jako školní psycholog jsem nezávislým pracovníkem školy a jsem vázán mlčenlivostí.

V rámci své praxe neprovádím ve škole pedagogicko-psychologická vyšetření, která jsou předmětem služeb poskytovaných pedagogicko-psychologickými poradnami.

V případě potřeby přijďte raději hned, jakmile Vás začne něco znepokojovat. Čím dříve se daný problém vyřeší, tím menší budou jeho následky. Rád Vám v rámci svých odborných kompetencí pomohu najít řešení Vašeho problému. Informace z rozhovorů a z šetření jsou důvěrné.
                                     

Těším se na vzájemnou spolupráci                                                      

Mgr. René Falta

ROZVRH HODIN ŠKOLNÍHO PSYCHOLOGA PRO ŽÁKY, UČITELE, RODIČE A OSTATNÍ

PLATNOST OD 2. ZÁŘÍ 2013   

 

Přítomnost ŠP ve škole

Konzultace ŠP pro žáky

Konzultace ŠP pedagogický sbor

Konzultace ŠP pro rodiče žáků

 PONDĚLÍ

7:00 – 14:00

7:00 - 7:45   individuální

8:00 - 11:30 třída

  12:00 - 13:00

13:00- 14:00

 ÚTERÝ

7:00 - 17:00

7:00 -   7:45 individuální

8:00 - 11:30 třída

 

  12:00 - 13:00

 14:00 - 17:00

 STŘEDA

7:00 – 10:00

7:00 - 10:00 individuální

   

Je samozřejmě možné se domluvit podle aktuální potřeby na tel. čísle školy: 518 398 732

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Osobní návštěvu v pracovně školního psychologa je vždy vhodné předem dohodnout nejprve telefonicky nebo e-mailem z důvodu pracovních aktivit v ostatních prostorách školy i mimo školu.

KRIZOVÁ INTERVENCE JE PROVÁDĚNA OKAMŽITĚ

 

Přečteno 2643 krát Naposledy změněno středa, 30 srpen 2017 15:48
Více z této kategorie: Školská rada »
© 2017 ZŠ Očovská Hodonín. All Rights Reserved. Designed By www.wiit.cz Jaromír Kalábek