Šárka Geherová

Vážení rodiče, v úterý 27. listopadu v 17:00h se koná v jídelně školy setkání rodičů vycházejících žáků se zástupci SŠ. V úvodu setkání budou rodiče seznámeni s průběhem přijímacího řízení naSŠ. Na setkání jsou zváni rodiče i vycházející žáci. Šárka Geherová

Žáci navštíví v úterý 16. 10. 2018 Informační středisko úřadu práce. Sraz žáků je v 7:45h před vlakovým nádražím. Výuka pokračuje od 3. vyučovací hodiny.

Žáci navštíví v úterý 9. 10. 2018 Informační středisko úřadu práce. Sraz žáků je v 7:45h před vlakovým nádražím. Výuka pokračuje od 3. vyučovací hodiny.

středa, 19 září 2018 07:39

Návštěva Veletrhu vzdělávání

Vážení rodiče, ve středu 3. 10. 2018 navštíví žáci Veletrh vzdělávání. Vstupné je 10Kč. Po 4.VH půjdou žáci na oběd a pak odejdou na Dům kultury. Ve 13:30h odejdou žáci domů.

středa, 19 září 2018 06:19

Návštěva veletrhu vzdělávání

Vážení rodiče, žáci navštíví ve středu 3. 10. 2018 Veletrh vzdělávání. Po 4. VH půjdou žáci na oběd a pak odejdou na Dům kultury. Vstupné pro žáky je 10Kč. Ve 13:30h budou žáci odcházet domů.

čtvrtek, 07 prosinec 2017 06:46

Výchovný poradce na ZŠ

Výchovný poradce je pedagog, odborně připraven pro výchovné poradenství, který pomáhá při profesní orientaci a řešení výchovných otázek, věnuje zvláštní pozornost poruchám dětí  z hlediska pedagogické, psychologické a sociální normy, jejich zjišťování, prevenci a nápravě.

Karierní poradenství zahrnuje služby, jejichž cílem je pomáhat žákům a zákonným zástupcům při rozhodování o dalším vzdělávání a profesní orientaci. Úkolem je pomoci žákům ujasnit si vlastní karierní cíle a porozumět světu práce.

Výchovný a karierní poradce:

• Spolupracuje se školním psychologem a školním speciálním pedagogem.
  • Spolupracuje se školním metodikem prevence.
  • Spolupracuje s rodiči nebo zákonnými zástupci dítěte.
  • Pomáhá třídním učitelům při vyhledávání a sledování problematických žáků, dává návrhy na další péči o tyto žáky.
  • Pomáhá učitelům při shromažďování podkladů pro psychologická a speciálně pedagogická vyšetření.
  • Spolupracuje s pedagogicko-psychologickou poradnou, speciálním pedagogickým centrem a střediskem výchovné péče.
  • Předkládá návrhy na postup a řešení problémů žáků.
  • Účastní se výchovných komisí.
  • Průběžně sleduje chování žáků po dobu školní docházky.
  • Pomáhá v kariérovém poradenství a spolupracuje s učiteli odborných předmětů.
  • Pomáhá vytvářet kariérové poradenství školy ve spolupráci s úřadem práce.
  • Spolupracuje se SŠ, organizuje účast žáků na akcích pořádaných SŠ.
  • Zajišťuje setkání zástupců SŠ s rodiči vycházejících žáků.
  • Metodicky pomáhá třídním učitelům při řešení aktuálních problémů v třídních kolektivech.
  • Podílí se na realizaci preventivních programů školy a pomáhá při jeho vytváření.

Výchovná a karierní poradkyně: PaedDr. Šárka Geherová

Konzultace:                 Pondělí 13:00h – 14:00h

Další po vzájemné telefonické domluvě