pondělí, 13 leden 2020 09:11

Informace o přijímacím řízení - školní rok 2019 - 2020

Přijímací řízení ve školním roce 2019/2020

Základní informace k přijímacímu řízení ve školním roce 2019/2020:

• Uchazeč nebo zákonný zástupce nezletilého uchazeče může podávat 2 přihlášky pro první kolo přijímacího řízení.
  • Přihlášky ke studiu obdrží žák s vysvědčením za 1. pololetí 2020.
  • Zákonný zástupce zkontroluje údaje na přihlášce, podepíše přihlášku, zajistí lékařské potvrzení (pouze u oborů, které potvrzení vyžadují - informace jsou v Atlase školství).
  • Zákonný zástupce přiloží k přihlášce doporučení školského poradenského zařízení obsahující podpůrná opatření pro nezbytné úpravy přijímacího řízení, jde-li o uchazeče se speciálními vzdělávacími potřebami.
  • Na obou přihláškách jsou školy, obory vzdělání v tomtéž pořadí.
  • Přihlášku pak potvrdí ředitel ZŠ.
  • Zákonný zástupce podává přihlášku řediteli střední školy do 1. března 2020 (osobně nebo doporučeně poštou).
  • Ředitel střední školy je povinen vyhlásit kritéria přijímacího řízení nejpozději do 31. ledna 2020.
  • Pozvánku ke konání jednotné přijímací zkoušky v prvním kole přijímacího řízení zašle ředitel SŠ uchazeči nejpozději 14 dní před termínem konání této zkoušky.

Termíny jednotných přijímacích zkoušek:

14. 4. 2020             15. 4. 2020               čtyřleté studium

15. 4. 2020             17. 4. 2020               osmileté studium

Pokud se uchazeč nemůže z vážných důvodů dostavit v daném termínu k přijímací zkoušce (musí svou neúčast řádně do 3 dnů písemně omluvit řediteli školy), koná přijímací zkoušku v náhradním termínu – 13. 5. 2020, popř. 14. 5. 2020

Seznam přijatých uchazečů (uvedených pod přiděleným registračním číslem), jejich pořadí podle výsledků hodnocení a všechna hodnoticí kritéria budou zveřejněna ve škole na přístupném místě a na školním webu.

• Nejpozději do deseti pracovních dnů ode dne zveřejnění seznamu přijatých uchazečů musí zákonný zástupce potvrdit zájem o studium odevzdáním zápisového lístku řediteli SŠ.
  • Zápisový lístek obdrží rodiče na třídní schůzce 2. 2020.
  • Jestliže uchazeč uspěje na dvou školách, má právo vybrat si jednu a na této škole odevzdat zápisový lístek.
  • Zapsaný uchazeč již nemůže své rozhodnutí změnit. Výjimkou je situace, kdy byl přijat na SŠ na základě odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí. V takovém případě je mu zápisový lístek vrácen po předložení výsledku odvolání a uchazeč odevzdá zápisový lístek na druhou SŠ.
  • Nepřijatým uchazečům oznámí ředitel SŠ rozhodnutí písemně poštou do vlastních rukou.
  • Další kola přijímacího řízení vyhlásí ředitel SŠ po ukončení prvního kola a nepřijatí žáci si mohou podat přihlášky. Počet přihlášek do dalších kol přijímacího řízení není stanoven.

Přečteno 2969 krát Naposledy změněno úterý, 14 leden 2020 09:11