úterý, 04 květen 2021 09:37

Informace pro rodiče k výuce od 10. 5. 2021

Vážení rodiče, chtěl bych Vám upřesnit podmínky výuky od 10. 5. 2021 a návrat dětí 2. stupně do školy. Žáci 1. stupně pokračují v rotační výuce dle již zavedeného rozvrhu. Výuka u 2. stupně bude probíhat po celých třídách (skupinách), a to také střídavě – týden prezenční – týden distanční:

1. týden – prezenční výuku mají třídy: 8. – 9. ročník             (10. - 14. 5.)
  2. týden – prezenční výuku mají třídy: 6. – 7. ročník             (17. - 21. 5.)

Pro výuku jsou MŠMT a MZ stanoveny následující podmínky:

• Žáci 2. stupně budou testováni antigenními testy ve frekvenci 2/týden (pondělí a čtvrtek po příchodu do školy – jen při prezenční výuce), pracovníci školy a žáci 1. stupně jen 1/týden v pondělí.
  • Podmínky a účel testování můžete nalézt na odkazu: https://testovani.edu.cz/ nebo na webových stránkách školy www.zsocov.cz

Testovat se nemusí děti, u kterých je možné doložit negativní výsledek PCR testu nebo negativní výsledek POC antigenního testu (ne starší než 48 hodin) a které zároveň nemají příznaky onemocnění COVID-19. Testovat se nemusí také děti, které onemocnění COVID-19 již prodělaly a neuplynulo více než 90 dní od prvního PCR testu s pozitivním výsledkem. Je to ovšem nutné prokázat (např. potvrzením od lékaře, lékařskou zprávou, zprávou z laboratoře v listinné či elektronické podobě).

• Třídní kolektivy se nesmí při výuce prolínat. Bude upravena výuka v dělených hodinách. Výuka bude tedy probíhat dle upraveného rozvrhu. Úpravy budou zveřejněny ve Škole online.
  • I nadále bude organizována výuka v ŠD v 1. – 3. ročníku.
  • Žáci musí mít na obličeji roušku po celou dobu pobytu ve škole (2 chirurgické roušky na den; popř. nanorouška 1 ks, respirátory FFP2 či FFP3 - POZOR vhodná velikost)
  • Další hygienické podmínky při výuce zabezpečí škola.
  • Stravování bude zajištěno pro prezenční (+ svačinky) i distanční výuku. Žáci na prezenční výuce budou hromadně přihlášeni, žáci na distanční odhlášeni. Změny řešíte obvyklým způsobem.
  • POZOR!!! - změna času pro výdej obědů pro distanční vzdělávání 13.45 – 14.00

• Škola i nadále zabezpečuje výuku pro rodiny, kde jsou rodiče zaměstnáni v kritické infrastruktuře. Pokud splňujete podmínky (zaměstnání a dítě do 10 let věku), kontaktujte třídního učitele nebo ředitelství školy.

Zatím škola neobdržela oficiální informace z MŠMT. Pokud by došlo k nějakým úpravám, ještě tento týden je zašleme. Sledujte prosím web školy a zprávy ve Škole online.

S pozdravem     Mgr. Martin Čechovský

Přečteno 272 krát Naposledy změněno úterý, 04 květen 2021 09:48