pátek, 16 duben 2021 11:14

Informace k 16.4.2021

Vážení rodiče, 1. stupeň funguje v rotační výuce týden, v pondělí 19. 4. nastupuje k prezenční výuce druhá polovina. Několik informací:

- včera proběhlo 2. testování, dobrou zprávou je, že nikdo nebyl pozitivní. Děti testování zvládaly perfektně.

- v pondělí - prezenční výuku mají třídy: 1. A; 2. A, B, C; 4. A; 5. A, B, D   (19. 4. - 23. 4.)

Pro výuku jsou MŠMT a MZ stanoveny následující podmínky:

• Žáci i pracovníci školy budou testováni antigenními testy ve frekvenci 2/týden (pondělí a čtvrtek po příchodu do školy – jen při prezenční výuce)
  • Podmínky a účel testování můžete nalézt na odkazu: https://testovani.edu.cz/ nebo na webových stránkách školy www.zsocov.cz

Testovat se nemusí děti, u kterých je možné doložit negativní výsledek PCR testu nebo negativní výsledek POC antigenního testu (ne starší než 48 hodin) a které zároveň nemají příznaky onemocnění COVID-19. Testovat se nemusí také děti, které onemocnění COVID-19 již prodělaly a neuplynulo více než 90 dní od prvního PCR testu s pozitivním výsledkem. Je to ovšem nutné prokázat (např. potvrzením od lékaře, lékařskou zprávou, zprávou z laboratoře v listinné či elektronické podobě).

!!! Pokud se vaše dítě necítí dobře, nebo má dokonce příznaky onemocnění COVID-19, musí zůstat doma. Testování je určeno pouze dětem bez příznaků jakéhokoliv infekčního onemocnění. V případě onemocnění COVID je zákonný zástupce povinen oznámit toto neprodleně škole.

V případě dotazů tel. 518 398 713; 603 868 546

• Třídní kolektivy se nesmí prolínat.
  • Bude organizována výuka v ŠD za dodržení výše uvedené podmínky. Ranní družina od 6.00 (jen pro žáky 1. – 2. ročníků). Odpolední do 16.00 – 1. - 3. ročník. I v ranní ŠD se začíná testováním.
  • Žáci musí mít na obličeji roušku po celou dobu pobytu ve škole (2 chirurgické roušky na den; popř. nanorouška 1 ks, respirátory FFP2 či FFP3 - POZOR vhodná velikost)
  • Další hygienické podmínky při výuce zabezpečí škola.
  • Stravování bude zajištěno pro prezenční (+ svačinky) i distanční výuku. Žáci na prezenční výuce budou hromadně přihlášeni, žáci na distanční odhlášeni. Změny řešíte obvyklým způsobem.
  • Po dobu distanční výuky zabezpečuje výuku dětí, jejichž rodiče jsou zaměstnáni v kritické infrastuktuře, kmenová škola. V příštím týdnu bude organizována výuka v počítačové učebně pro cca 6 žáků

Martin Čechovský

Přečteno 450 krát Naposledy změněno pátek, 23 duben 2021 06:46