středa, 07 duben 2021 11:25

Informace pro rodiče k 12. 4. 2021

Vážení rodiče, chtěl bych Vám upřesnit návrat dětí do školy. Žáci 1. stupně nastupují 12. 4. 2021. Výuka bude probíhat po celých třídách, a to střídavě – týden prezenční – týden distanční. V jednom týdnu to bude tedy 8 tříd, v druhém jiných 8 tříd:

1. týden – prezenční výuku mají třídy: 1.A, B; 3. A,B,C; 4. B,C; 5.B            (12. - 16. 4.)

2. týden – prezenční výuku mají třídy: 1.C; 2. A,B,C; 4. A; 5. A, C, D          (19. - 23. 4.)

Pro výuku jsou MŠMT a MZ stanoveny následující podmínky:

• Žáci i pracovníci školy budou testováni antigenními testy ve frekvenci 2/týden (pondělí a čtvrtek po příchodu do školy – jen při prezenční výuce)
  • Podmínky a účel testování můžete nalézt na odkazu: https://testovani.edu.cz/ nebo na webových stránkách školy www.zsocov.cz

Testovat se nemusí děti, u kterých je možné doložit negativní výsledek PCR testu nebo negativní výsledek POC antigenního testu (ne starší než 48 hodin) a které zároveň nemají příznaky onemocnění COVID-19. Testovat se nemusí také děti, které onemocnění COVID-19 již prodělaly a neuplynulo více než 90 dní od prvního PCR testu s pozitivním výsledkem. Je to ovšem nutné prokázat (např. potvrzením od lékaře, lékařskou zprávou, zprávou z laboratoře v listinné či elektronické podobě).

V případě dotazů tel. 518 398 713; 603 868 546

• Třídní kolektivy se nesmí prolínat.
  • Bude organizována výuka v ŠD za dodržení výše uvedené podmínky. Ranní družina od 6.00 (jen pro žáky 1. – 2. ročníků). Odpolední do 16.00 – 1. - 3. ročník. I v ŠD se začíná testováním.
  • Žáci musí mít na obličeji roušku po celou dobu pobytu ve škole (2 chirurgické roušky na den; popř. nanorouška 1 ks, respirátory FFP2 či FFP3 - POZOR vhodná velikost)
  • Další hygienické podmínky při výuce zabezpečí škola.
  • Stravování bude zajištěno pro prezenční (+ svačinky) i distanční výuku. Žáci na prezenční výuce budou hromadně přihlášeni, žáci na distanční odhlášeni. Změny řešíte obvyklým způsobem.
  • POZOR!!! - změna času pro výdej obědů pro distanční vzdělávání 13.30 – 14.00

Dle epidemické situace má MZ stanovit, které okresy by případně zahájily výuku později. Sledujte prosím web školy a zprávy ve Škole online.

S pozdravem     Mgr. Martin Čechovský

Přečteno 1044 krát Naposledy změněno pondělí, 12 duben 2021 09:19