úterý, 25 červen 2019 05:20

Úspěchy našich žáků

V letošním školním roce se konaly vědomostní soutěže vyhlašované MŠMT, kterých se zúčastnili i naši žáci a dosáhli výborných výsledků.

Do okresního kola Olympiády v českém jazyce postoupil žák 9. ročníku Ondřej Trs.

V Zeměpisné olympiádě se okresního kola zúčastnila v 6. ročníku Eliška Veselá a umístila se na 8. místě, v 7. ročníku nás reprezentoval Pavel Balcar, který obsadil 4. místo a v 8. ročníku se zúčastnila okresního kola Adriana Budišová a skončila na 15. místě.

V Matematické olympiádě se žák 7. ročníku Jan Kobzinek umístil v okresním kole na 2. místě a v Matematickém klokanu Barbora Ingrová z 5. C obsadila v okresním kole taky krásné 2. místo.

Fyzikální olympiády se letos zúčastnili žáci 7. ročníku Jan Kobzinek, který obsadil v okresním kole 8. místo, a Ondřej Kavický  získal 10. místo.

Vynikajících úspěchů ve Fyzikální olympiádě dosáhli žáci 9. ročníku Michael Švehla a Ondřej Trs. Michal okresní kolo vyhrál se 100% ziskem bodů a Ondřej Trs se umístil na 3. místě. Oba žáci postoupili do krajského kola. Michael Švehla vyhrál i krajské kolo a Ondřej Trs se stal úspěšným řešitelem.

V tomto školním roce se naše škola poprvé zapojila i do soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR. Do regionálního kola, které se konalo na Střední průmyslové škole chemické v Brně, postoupili žáci 9. ročníku Michael Švehla, který obsadil 4. místo a postoupil do celostátního kola, Jan Křižka a Martin Měsíček.

Celostátní kolo se konalo v Pardubicích na VŠCHT a Michal obsadil skvělé 6. místo. (http://mladychemikcr.cz )

Do této soutěže se zapojilo v rámci celé ČR asi 18 000 žáků.

Z úspěchů našich žáků máme velkou radost, vážíme si jejich zájmu a práce, kterou přípravě na soutěže věnovali.

Michalovi, Ondrovi, Honzovi a Martinovi přejeme úspěchy a radost ze studia na SŠ, kde od září nastoupí a našim mladším žákům, aby i v příštím školním roce zažívali radost z práce ve škole i v osobním životě.

Přečteno 220 krát Naposledy změněno úterý, 25 červen 2019 05:22
Více z této kategorie: « Volná pracovní místa